Od wielu lat specjalizujemy się w rozwiązywaniu konfliktów.

Ludzie w sytuacjach spornych często nie potrafią się ze sobą komunikować: niewłaściwie interpretują swoje zachowanie, nie rozumieją intencji drugiej strony, wyolbrzymiają jej złe cechy. Długotrwałe negatywne emocje wykrzywiają widzenie, nie pozwalając dostrzec elementów wspólnych interesów.

Przykładem masywnego konfliktu jest spór sądowy. Znamy jego strukturę i dynamikę. Rzadką wśród prawników znajomość psychologicznych aspektów konfliktu (stylów i taktyk konfliktu, spirali zachowań, itp.) łączymy z blisko 20-letnim doświadczeniem w sądzie.

Prowadzimy i prowadziliśmy spory: w rodzinie (rozwody, spory o dziecko, spadek), w przedsiębiorstwie (z pracownikami, między wspólnikami), finansowe (z bankami i innymi instytucjami), o nieruchomości, gospodarcze i inne.

Działamy w sporach trudnych, m.in. odfrankowienia kredytów. Przeprowadzamy klientów przez konflikt z zaangażowaniem i empatią na sali sądowej i poza nią. Szukamy i dostarczamy lepszych rozwiązań.

Czy chcesz nam przekazać swój spór?

Media

Aktualności, artykuły, porady, opinie
Rebus dla przedsiębiorców do rozwiązania

Wybuch pandemii koronawirusa, a przede wszystkim jej rozwój oraz kolejne zakazy sanitarne radykalnie wpłynęły na możliwości wykonania umów przez przedsiębiorców. Co jednak w sytuacji, gdy naturalna formuła, jaką jest renegocjacja umowy z kontrahentem - z różnych względów - się nie powiedzie?
Czytaj więcej...

DORĘCZANIE POZWU (PRAWIE) JAK W AMERYKAŃSKIM FILMIE?

Ostatnio głośno było w środowisku prawniczym – zarówno adwokatów, sędziów, jak i komorników – o zmianach kodeksu postępowania cywilnego. Szerokie dyskusje budziły m.in. nowe przepisy o doręczaniu pozwanemu np. pozwu czy wniosku wszczynającego sprawę, przez komornika (na zlecenie powoda) – w sytuacji, gdy inne sposoby doręczenia nie odniosły skutku. Przepisy weszły w życie, ale dla praktyków pozostają częściowo niejasne.
Czytaj więcej...

Wiadomości (nie)specjalne w sprawach frankowych

Śledząc orzeczenia wydawane przez sądy I instancji w sprawach frankowych o zwrot nadpłaty, dostrzega się dualizm podejścia do korzystania z opinii biegłego. Jedne sądy są skore do powoływania biegłych do wyliczeń, inne nie.
Czytaj więcej...